Spełnij razem z nami marzenie

Jakiś czas temu odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Chodzieży. Rozmawialiśmy o problemach domów pomocy społecznej, potrzebach, odbiorze akcji Święty Mikołaj dla Seniora wśród mieszkańców. Ten ostatni jest niesamowity. Seniorzy uniesieni dobrocią, która ich spotkała w ubiegłorocznej akcji podzielili się słodyczami z dzieciakami z pobliskiej świetlicy dla dzieci z rodzin potrzebujących. Jest takie przysłowie… szczęście dzielone się podwaja, a ból dzielony zmniejsza się o połowę.

Pomimo tego, że DPSy tworzą cudni terapeuci, pracownicy socjalni, kierownicy i dyrekcja – niezmiennie problemem są ogromne potrzeby materialne.

Choć potrzeb i marzeń jest sporo chcielibyśmy zaadresować dwie, które są dla mieszkańców bardzo ważne.

Pierwszą potrzebą jest remont łazienki i zakupienie wanny, która umożliwi kąpiel osobom z niepełnosprawnościami. Aktualnie graniczy to z niemożliwością. Chcielibyśmy stworzyć pokój kąpielowy dostosowany do różnego typu niepełnosprawności. Pokój z widokiem na las jest. My musimy zapewnić resztę…

Drugą potrzebą jest zakup nowego okna dla jednego z mieszkańców. Obecne są nieszczelne. Zimą w pokoju potrafi być naprawdę nieprzyjemnie. Do tego Pan P. porusza się na wózku…. Jego pokój ma bardzo wysoki parapet a klamki do okien położone są poza jego zasięgiem. Marzyłoby mu się okno szczelne, ale cicho nam podpowiada, że istnieją takie z technologią umożliwiająca osobom z niepełnosprawnościami samodzielne ich otwieranie. Marzenie Pana P. to nie prosić zawsze o pomoc, to móc rano po prostu samemu otworzyć okno… A my chcemy je spełnić. Dla Pana P., dla mieszkańców domu pomocy społecznej, dla kadry zajmującej się seniorami – aby wiedzieli że w walce o codzienność ich podopiecznych nie są sami.

Jesteście ciekawi efektów remontu? My już nie możemy się doczekać!

Pamiętajcie, że cały czas możecie wspierać finansowo naszą zbiórkę. Możecie także zajrzeć na stronę potrzeb naszych placówek i zrealizować jedną z nich (zakładka „Akcja Potrzeby”)

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030