kampanie społeczne

Czym się zajmujemy?

Odtwórz wideo

Akcja Listy

Od 2018 roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy do akcji domy pomocy społecznej i placówki opieki, zachęcając ich podopiecznych do pisania listów ze swoimi potrzebami i marzeniami, które poprzez naszą stronę internetową będą mogły trafić do Świętych Mikołajów, czyli ludzi o wielkich sercach. Chociaż wiemy, że często podarki są dla Seniorów spełnieniem wielu ich podstawowych potrzeb, to wierzymy, że prawdziwym prezentem, realizowanym w ramach akcji są łzy wzruszenia, pokonywanie samotności, budowanie relacji i dostrzeżenie drugiego człowieka. Nie mamy wątpliwości, że to właśnie te prezenty tworzą magię świąt… nie tylko dla Seniorów, ale także dla każdego Świętego Mikołaja, który wybrał list.

PRZYJAZNE DOMY

Ponad 100 tysięcy seniorów w całej Polsce mieszka w DPS-ach i placówkach opieki długoterminowej. Często pomimo ogromnych starań personelu, żyją w warunkach, które pozostawiają wiele do życzenia. Placówki te często nie przypominają domów, lecz ponure szpitale. Z Twoją pomocą podarujemy tym osobom godną i piękną starość. Wyremontujemy i wyposażymy domy, w których żyją. Zmienimy je w bezpieczne miejsca, tak aby ponad 100 tysięcy Seniorów żyjących w DPS-ach w całej Polsce znów poczuło, że są ważni.

Czym się zajmujemy?

Odtwórz wideo

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030