o nas

o inicjatywie

Walczymy przeciwko wykluczeniu od 2018 roku.

Święty Mikołaj dla Seniora powstał z inicjatywy Roksany i Mateusza Góral, którzy początkowo pragnęli wesprzeć 70 Seniorów z warszawskiego domu pomocy społecznej w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Niedługo później okazało się, że chętnych do niesienia pomocy jest dużo więcej, dzięki czemu do małej, oddolnej akcji dołączyło 2 000 Mikołajów, przygotowując łącznie 1132 prezentów! 

W kolejnych latach zdawaliśmy sobie sprawę, że liczba potrzebujących jest ogromna, a marginalizacja tej grupy społecznej stanowi rzeczywisty, ale mało nagłośniony problem w Polsce. Postanowiliśmy, że chcemy nieść pomoc potrzebującym podopiecznym domów opieki przez cały rok i dzięki ogromnemu zaangażowaniu i odzewowi na nasze działania, mała inicjatywa przekształciła się w  Fundację.

Dzięki Wam, z dumą możemy powiedzieć, że pomagamy nie tylko od święta. 

Nasza praca ma na celu przypomnienie wszystkim o obecności osób starszych, schorowanych i samotnych oraz pomaganie im przez cały rok. Wierzymy, że nagłaśnianie problemu realizowanymi kampaniami społecznymi pomaga im odzyskać wiarę w dobro, radość życia i poczucie uchronienia od zapomnienia i samotności.

Wspierając naszą fundację, możesz pomóc nam działać na coraz większą skalę i zapewnić potrzebującym Seniorom i podopiecznym domów opieki pomoc i wsparcie, których potrzebują.

założyciele

roksana góral

mateusz góral

Jak pomagamy?

Mądrze

Współpracujemy w bliskim kontakcie z placówkami, aby w pełni znać ich potrzeby i nieść pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Skutecznie

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nie tylko naszych wolontariuszy, ale przede wszystkim Was – jesteśmy w stanie odpowiadać na bieżące potrzeby domów opieki społecznej.

Transparentnie

Dzielimy się efektami naszych działań na naszych stronach i social mediach. Zależy nam na budowaniu połączenia między Wami, a podopiecznymi placówek i samymi placówkami.

Poznaj nasz zespół

image1
Joanna Dacka
W działaniach Fundacji uczestniczę wolontaryjnie niemal od samego początku jej istnienia. Obecnie – jako pełnomocnik założycieli Fundacji – jestem odpowiedzialna za realizację jej kluczowych, statutowych celów. Współpracując ze wspaniałym sztabem wolontariuszy wykorzystuję także swoje doświadczenie biznesowe.
Na codzień pracuję bowiem w międzynarodowej korporacji, gdzie od kilku lat realizuję się zawodowo, a w czasie wolnym pracuję właśnie na rzecz poprawy życia Seniorów w Polsce.
image1 (1)
Wioleta Kujko
Jako liderka koordynatorek i administracji

zajmuję się organizowaniem działań naszych wolontariuszy między innymi podczas corocznej Akcji Listy. W wolnych chwilach lubię sięgnąć po kryminał lub obejrzeć Marvela.

image0
Katarzyna Stępniowska

Zawodowo jestem Product Managerką IT z kilkuletnim doświadczeniem. Od 2020 roku wspieram Fundację w analizie i rozwijaniu procesów oraz działaniach IT. Uwielbiam podróżować i odkrywać nowe miejsca. 

image0
Julia Koszeluk

W teorii jestem koordynatorką, w praktyce specjalistką od działań nagłych i nietypowych. Prywatnie jestem miłośniczką zwierząt (szczególnie kotów i koni) oraz ludzi (tutaj już bez preferencji). W Fundacji odnalazłam pasję, motywację i mnóstwo satysfakcji!

Tło
Magdalena Góral

Główna graficzka kreatywna
Wspierająca akcję oraz fundację od samego początku.
Starająca się wiecznie gonić i ubierać pomysły zespołu orazpilnować zgodności ze stworzonym key visual akcji.

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030