historia pani marii

W sercu naszej społeczności mieszka Pani Maria, 82-letnia emerytowana bibliotekarka, która przez lata otwierała przed ludźmi światy ukryte w książkach. Teraz, gdy zmaga się z ograniczeniami ruchowymi, jej własny świat stał się znacznie mniejszy.

Pani Maria, podobnie jak wielu seniorów, doświadcza izolacji spowodowanej utratą mobilności. Jej codzienne życie, pełne niegdyś spotkań z przyjaciółmi i wizyt w ulubionych miejscach, teraz ogranicza się do kilku pomieszczeń.

Nasza inicjatywa „100 wózków w 100 dni”, przychodzi z pomocą. To projekt mający na celu dostarczenie specjalistycznych wózków inwalidzkich osobom takim jak Pani Maria, aby mogły one odzyskać część swojej niezależności i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. W Dzień Kobiet, odwiedziliśmy Panią Marię.

Problem nie leży w osobach z ograniczeniami ruchowymi, ale w naszej zdolności do reagowania na ich potrzeby. „100 wózków w 100 dni” to przypomnienie, że każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości życia innych. Czy jesteś gotów dołączyć do tej misji i pomóc osobom takim jak Pani Maria odzyskać radość życia? 

Podrzucamy link do akcji, zajrzyj:

www.siepomaga.pl/100wozkow

Dalej możecie pomóc nam walczyć z samotnością i izolacja seniorów!
Przekaż 1,5 % podatku na rzecz seniorów wpisując nr KRS Fundacji 0000867827

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030