Święty Mikołaj spełnił życzenia seniorów z DPS Przystań w Katowicach

Akcja „Święty Mikołaj dla Seniora” po raz piąty zrealizowała marzenia seniorów z Domów Pomocy Społecznej, w tym z DPS „Przystań” w Katowicach. Inicjatywa ta, działająca od 2018 roku, zachęca seniorów do pisania listów do Świętego Mikołaja z ich życzeniami i potrzebami, które są następnie spełniane przez darczyńców. Celem akcji jest nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb seniorów, ale również pokonanie samotności i przywrócenie magii Świąt.

W 5. edycji akcji, seniorzy z DPS „Przystań” w Katowicach zostali obdarowani prezentami zgodnie z ich życzeniami. W tym roku listy do Świętego Mikołaja napisało 85 seniorów z tej placówki, a każdy z nich otrzymał upragniony prezent. Akcja ta jest okazją do wspólnego spędzania czasu i budowania poczucia wielkiej, świątecznej rodziny.

DPS „Przystań” w Katowicach jest placówką przeznaczoną dla osób dorosłych, przewlekle somatycznie chorych, zapewniającą całodobową opiekę. Celem pracy domu jest pomoc mieszkańcom w godnym przeżywaniu i akceptowaniu swojej niepełnosprawności, zachowaniu samodzielności oraz rozwoju talentów i zainteresowań.

Akcja „Święty Mikołaj dla Seniora” pokazuje, jak ważne jest wsparcie i pamięć o seniorach, szczególnie w okresie świątecznym, przynosząc im radość i poczucie bycia ważnym członkiem społeczności.

Przeczytaj cały artykuł: https://www.wkatowicach.eu/informacje/poza-katowicami/Swiety-Mikolaj-spelnil-zyczenia-seniorow-z-DPS-Przystan-w-Katowicach-Zdjeciawideo/idn:2475

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030