OGÓLNOPOLSKIE DOSTARCZANIE PREZENTÓW!

27 października to niezwykle istotna data dla wszystkich seniorów należących do placówek współpracujących z naszą Fundacją tj. Fundacja Święty Mikołaj dla Seniora. Bowiem tego dnia ruszyła ogólnopolska Akcja Listy. Seniorzy napisali o swoich marzeniach w listach, następnie nasi Mikołajowie przystąpili do realizacji tych potrzeb.

W tegorocznej akcji udało się zaopiekować  15 746  listów podopiecznych placówek opiekuńczych z całej Polski. 

Cały plan dostarczania listów jest nad wyraz prosty. Mikołajowie po wybraniu listu do dnia  28 listopada dostarczają przygotowane prezenty do placówek, wysyłkowo bądź osobiście, co jest dla nich bardzo wzruszającym momentem. Nasi koordynatorzy ośrodków mają w tym czasie ręce pełne pracy z uwagi na dokładne przygotowanie paczek na finały akcji m.in. rozpakowanie ich z kartonów wysyłkowych. 

W zależności od placówek wielki finał, czyli wieczór wigilijny odbywa się w dniach od 6 do 24 grudnia.
Jest to moment szczególny bowiem w tym wspaniałym dniu następuje wręczanie prezentów i to od Świętego Mikołaja, w którego postać wcielili się ludzie o życzliwym sercu. Choć często podarki są dla Seniorów spełnieniem wielu podstawowych potrzeb, prawdziwym prezentem w ramach akcji są łzy wzruszenia, pokonywanie samotności, budowanie relacji i dostrzeżenie drugiego człowieka.

Poniżej ukazane zdjęcia prezentów są wspaniałym dowodem na to, że człowiek potrafi otworzyć swoje serce na potrzeby innych osób. Umie się dzielić swoją dobrocią i zaraża innych. Z każdym rokiem naszych przybywa cudownych Mikołajów…i ich pomocników 🙂 I za to – pięknie dziękujemy! 

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030