MÓWIĄ O NAS! 5. edycja akcji listy w mediach

Jest nam niezmiernie miło obserwować, jak flagowa akcja Fundacji Święty Mikołaj dla Seniora z roku na rok zyskuje na popularności!

W tym roku pobiliśmy rekordową liczbę ponad 30 publikacji w mediach, co wspaniale przyczyniło się do rozgłosu o inicjatywie, która pomaga nam sprawić, aby seniorzy w DPS biorących udział w akcji, nie czuli się zapomniani. Do 5. edycji „listów” włączyło się Dzień Dobry TVN, realizując marzenia trzech podopiecznych jednego z Domów Pomocy Społecznej w Warszawie, o czym powstało wzruszające video, w którym obdarowani opowiadają co otrzymali i jak wiele znaczą dla nich podarunki świąteczne. Również TVP Katowice wyemitowało materiał wspominający o 13tu Domach Pomocy Społecznej w województwie śląskim, które wzięły udział w akcji. We współpracy z marką Milka na portalu Natemat.pl powstał piękny filmik z udziałem naszych wspaniałych wolontariuszek. O partnerstwie z Milką rozpisywały się nawet portale branżowe – jeden z artykułów można znaleźć na Nowy Marketing. Prezes Fundacji Święty Mikołaj dla Seniora, Roksana Góral wystąpiła także w programie Onet Rano oraz Onet Styl Życia, gdzie razem z Katarzyną Jung – członkinią zespołu zarządzającego Mondelēz International w Polsce, krajach bałtyckich i TREE, opowiadały o tym, jak zrobić dla seniorów coś dobrego i zapewnić im #dobrostan.

O akcji listy wspominano również w krajowych i miastowych rozgłośniach radiowych– m.in. radio ESKA, radio Białystok oraz radio Katowice, które przeprowadziło w DPS w Sosnowcu pełne wzruszeń, emocji i radości wywiady z seniorami. Podopieczni opowiadali o potrzebach, które wymienili w listach oraz wspominali święta Bożego Narodzenia sprzed lat.

Bardzo ucieszyło nas wsparcie popularnych serwisów, które w artykułach podpowiadały jak zostać Świętym Mikołajem (ASZ dziennik) i zachęcały do udziału w akcji (OHME.PL, BUZZ). Publikację z ogromem informacji na temat akcji listy, fundacji oraz możliwości pomocy nie tylko od święta znajdziecie na Zwierciadło.pl. Pani Dagmara Pakuła z Kobieta.onet.pl poruszyła w swoim artykule bardzo ważny temat prezentów drogich, które nadal są po prostu marzeniami seniorów, więc dlaczego mielibyśmy ich nie spełniać? 🙂

Seniore.pl, portal dla osób po 50tce, umieścił odpowiedzi na komplet pytań dotyczących akcji, a jezuicki DEON.PL przeprowadził wywiad z rzecznikiem prasowym fundacji – Chrystianem Szpilskim. Wspomniały o nas również: Wykluczeni.pl (Fundacja Nowe Teraz), Gość.pl, a także serwisy lokalne: Łódź.pl, inowrocławskie Ino.online, wkatowicach.eu, które zamieściło relację video oraz galerię zdjęciową z Mikołajek w DPS „Przystań”, augustów.naszemiasto.pl z galerią zdjęć z wręczania prezentów w hospicjum, podobnie nakielski powiat24.pl, Dziennik Zachodni oraz regionalna Wyborcza.pl z relacją z Mikołajek w DPS w Sosnowcu.

Na swoich stronach wspomniały o nas również firmy i organizacje, które wsparły akcję, m.in. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu, którego pracownicy zrealizowali świąteczne życzenia podopiecznego DPS dla Kombatantów w Biłgoraju, za co także bardzo dziękujemy!

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030