Listy do Mikołaja wysyłają nie tylko najmłodsi. Każdy może zostać Świętym Mikołajem dla seniora

Listy do Mikołaja wysyłają nie tylko najmłodsi. Każdy może zostać Świętym Mikołajem dla seniora.

Marzenia seniorów z domów pomocy społecznej są skromne i często dotyczą podstawowych potrzeb, takich jak czekolada, zestaw krzyżówek, ciepłe skarpety, herbata, czy kawa. Listy do Świętego Mikołaja napisane przez seniorów mają również działanie terapeutyczne, ponieważ dają im możliwość wyrażenia swoich zmartwień i pragnień.

Fundacja „Święty Mikołaj dla Seniora”, założona przez Roksanę i Mateusza Górali, co roku organizuje akcję, w której zachęca mieszkańców domów opieki i ośrodków pomocy społecznej do pisania listów z ich potrzebami i marzeniami. Osoby, które chcą zostać Świętym Mikołajem dla seniora, mogą wybrać list i spełnić zawarte w nim prośby. W przypadku, gdy wszystkie listy zostaną już wybrane, zawsze istnieje możliwość wsparcia inicjatywy poprzez zbiórkę.

Organizatorzy podkreślają, że najważniejszymi prezentami w tej akcji nie są materialne dobra, ale łzy wzruszenia, budowanie relacji, dostrzeżenie drugiego człowieka i przede wszystkim pokonanie samotności, która ciąży wielu seniorom. Akcja „Święty Mikołaj dla Seniora” pokazuje, jak ważne jest wsparcie i uwaga, które można ofiarować osobom starszym, szczególnie w okresie świątecznym.

Przeczytaj artykuł: https://buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,29236194,listy-do-mikolaja-wysylaja-nie-tylko-najmlodsi-kazdy-moze-zostac.html

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030