Jarmark Bożonarodzeniowy dla Seniorów: Świąteczne Dzieła i Spotkania pełne Radości

W okresie od 7 do 14 grudnia 2023 roku Dom Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” w Inowrocławiu stał się miejscem wyjątkowego świątecznego wydarzenia. W ramach „Świątecznego Przekładańca”, konkursu na znajomość Świąt Bożego Narodzenia, seniorzy nie tylko wykazali się wiedzą na temat tradycji, ale także w umiejętnością tworzenia wyjątkowych ozdób bożonarodzeniowych.

W odpowiedzi na zaproszenie placówki do całej akcji dołączyły Środowiskowy Dom Samopomocy i Podstawowa Szkoła Integracyjna. Wszyscy razem stworzyli niezapomnianą atmosferę wspólnoty i świątecznej radości. Konkurencje obejmowały nie tylko śpiewanie kolęd, ale również zdobienie pierników. Prace, dekoracje i ozdoby stworzone przez seniorów trafiły na wystawę, która początkowo dostępna była w Pijalni Wód Inowrocławianka. Tam zarówno inni wystawcy, jak i mieszkańcy miasta i pobliskich sanatoriów mieli okazję podziwiać świąteczne dzieła. Kolekcja ozdób bożonarodzeniowych i dekoracji świątecznych, była nie tylko wyrazem umiejętności seniorów, ale także dowodem na to, że kreatywność nie zna wieku.

Szczególnym dniem był finał projektu – 14 grudnia, kiedy wystawa trafiła do Teatru Miejskiego. Na to wydarzenie zostali zaproszeni bliscy i rodziny seniorów, a wieczór rozpoczął się śpiewania kolęd. Prawdziwym zaskoczeniem okazał się spektakl stworzony przez samych seniorów, przy niewielkiej pomocy swoich opiekunów. Foyer Teatru Miejskiego zostało udekorowane stołami, na których zagościły bigos i pierniki, przygotowane przez Dzienny Dom Pobytu w Inowrocławiu.

Cały projekt był prowadzony pod czujnym okiem Oli Jakuć i Malwiny Głowackiej, które nie tylko skoordynowały całą inicjatywę, ale również pomagały seniorom w wyrażeniu ich twórczej pasji.

Projekt „Zorganizowany wolontariat to efektywny wolontariat” finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności — Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności — Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030