FINAŁ KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO DLA SENIORÓW

30 października 2023 roku w  Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu odbyło się podsumowanie kolejnego  już w tym roku dużego profilaktycznego  przedsięwzięcia. Tym razem Seniorzy mieli okazję wykazać się pomysłowością, gdy mowa o ich bezpieczeństwie. Fotografie i przygotowane reprodukcje będzie można oglądać na „żywej” wystawie.

Organizatorami konkursu byli:  Powiat Inowrocławski, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Międzynarodowe Centrum Promocji Dialogu w Janikowie, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, Nadgoplański WOPR w Kruszwicy. Partnerem przedsięwzięcia i fundatorem nagród dla wszystkich placówek, które wzięły udział w konkursie była  Fundacja „Święty Mikołaj Dla Seniora” z  Warszawy, którą  na uroczystości reprezentowała Pani Malwina Głowacka.

Fundacja  „ Święty Mikołaj dla Seniora” od dłuższego już czasu współpracuje z podległymi jej placówkami i wspiera je w rozlicznych działaniach. 

Konkurs fotograficzny był adresowany do Domów Dziennego Pobytu i Klubów Seniora w powiecie inowrocławskim. Placówki miały za zadanie wykonanie fotografii ze swoim udziałem, prezentującej symulowaną sytuację, a dotyczącą zasad postępowania na okoliczność wybranego przez siebie zagrożenia. Seniorzy bardzo zaangażowali się w ten projekt, wykazali się ogromną pomysłowością a ich kreatywność zaskoczyła wszystkich.

Do konkursu przystąpiło 11 placówek z powiatu inowrocławskiego. Oto wyniki: Miejsce I zajął Dom Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” Inowrocławiu, Miejsce II przypadło Filii Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” w Inowrocławiu, Miejsce III zdobył Dzienny Dom Senior + Pakość. Wyróżnienie powędrowało do Dziennego Domu Senior + Żalinowo.

Za udział w konkursie podziękowania otrzymały placówki: Środowiskowy Dom Samopomocy Gniewkowo, Klub Seniora + Gniewkowo, Dzienny Dom Senior + Janikowo, Dom Dziennego Pobytu „Bursztynowy Senior” Inowrocław, Centrum Aktywności Seniora Janikowo, Centrum Aktywności Seniora Kołodziejewo gmina Janikowo, Klub Seniora „Słoneczny Uśmiech” przy Parafii pw. św. Jadwigi Inowrocław. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do kolejnych.

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030