List, który po latach połączył dawnych piłkarzy Lechii Gdańsk

Historia Pana Stefana

Pan Stefan, mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Gdańsku, to były zawodowy piłkarz, który grał m.in. w Lechii Gdańsk. W zeszłym roku, w ramach naszej Akcji Listy napisaliśmy o zamiłowaniu pana Stefana do futbolu i jego niegasnącym kibicowskim duchu. Od Mikołaja pan Stefan otrzymał wiele gadżetów oraz plakat z autografami piłkarzy co niezwykle go wzruszyło. Chcieliśmy sprawić mu tym gestem odrobinę radości, ale nikt nie spodziewał się, że historia aż tak się rozwinie.

Gdy koledzy z dawnej drużyny dowiedzieli się, że pan Stefan mieszka w „Ostoi” zdecydowali się go odwiedzić. Przynieśli kolejne upominki i… coś, czego nie można kupić – wspomnienia z dawnych lat. Znowu usiedli razem opowiadając historie z szatni, z boiska, ze stadionów. W planach mają nawet wspólne wyjście na mecz i powrót na trybuny, które przez lata były jego drugim domem.

Więzi, które tworzymy mają moc, a pewien sentyment pozostaje w nas na zawsze. Pan Stefan mógł znowu poczuć się częścią czegoś większego, co stanowiło przez lata fundament jego życia. Naprawdę czasem tak niewiele trzeba, by człowiek poczuł się ważny i usłyszany.

Pomagamy spełniać marzenia podopiecznych domów pomocy społecznej w całej Polsce!
– Przekaż 1,5% podatku na Fundację KRS: 0000867827
– Zostań naszym stałym wsparciem. Regularne, miesięczne wpłaty pomagają nam działać skuteczniej.
– Numer konta do darowizn jednorazowych: 78 1090 1043 0000 0001 4716 1348

spraw, by dobro miało ciąg dalszy...

Twoja wpłata to realna zmiana w życiu starszych osób. Wybierz formę wsparcia - każda ma ogromną moc.

Wspieram jednorazowo
Wspieram co miesiąc
Wybieram kwotę wpłaty:
60
110
220
60
110
220
Proszę wybrać lub wpisać kwotę.

to może cię zainteresować

Wolontariat pracowniczy Dalux

Wolontariat pracowniczy z firmą Dalux w DPS „Budowlani”

Konferencja NEXT Rotterdam

Fundacja na międzynarodowej konferencji NEXT w Rotterdamie

II etap konkursu FERS

Nasz projekt został zakwalifikowany do II etapu konkursu FERS

Przewijanie do góry