ABC PRZYGOTOWANIA PACZKI

Planujesz przygotowanie prezentu dla Seniora ale masz wątpliwości odnośnie pakowania? Koniecznie przeczytaj nasze ABC przygotowania paczki 🙂

1/ Jeżeli planujesz wysyłać szklane przedmioty (np. miód w słoiku) pamiętaj o ich należytym zabezpieczeniu. Użyj do tego folii ochronnej, a na karton zewnętrzny naklej naklejkę „UWAGA SZKŁO”

2/ Na kartonie zewnętrznym umieść KOD PACZKI. Najlepiej użyj do tego naszej etykiety (link do pobrania: ETYKIETA NA PREZENT)

3/ Gdy robisz paczkę dla kilku Seniorów z jednej placówki i wysyłasz ją w jednym kartonie zbiorczym – koniecznie umieść na nim wszystkie kody paczek.

4/ Nie umieszczaj w paczce produktów, które mogą się szybko zepsuć np. świeżych owoców lub innych produktów spożywczych

5/ Jeżeli paczka dla jednego Seniora składa się z kilku paczek, warto na każdej z fundacyjnych etykiet napisać np. paczka 1/4, paczka 2/4 itd.

6/ Jeżeli planujesz dostarczyć paczkę do DPSu osobiście:

  • upewnij się czy to możliwe
  • sprawdź w jakich godzinach można dostarczać paczki osobiście do placówki
  • paczkę zostawiaj TYLKO w wyznaczonych do tego miejscach
  • poinformuj obsługę/ochronę, że jest to paczka z Akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”

7/ Jeżeli planujesz wysłać paczkę z zagranicy koniecznie przeczytaj o czym należy pamiętać:

W przypadku wysyłki z zagranicy warto zwrócić szczególną uwagę na kilka dodatkowych kwestii. Zaplanuj wysyłkę z nieco dłuższym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że dotrze ona do placówki maksymalnie do 28 LISTOPADA. W okresie świątecznym realizacja przesyłek jest zwykle wydłużona, a dodatkowa podróż paczki zza granicy, ze względu na różne formalności z tym związane, może wymagać dodatkowych kilku dni zapasu, które warto uwzględnić.

Jeśli wysyłasz paczkę spoza Unii Europejskiej, pamiętaj o bardzo ważnej kwestii, jaką jest opłata celna, którą należy z góry uiścić, wysyłając przesyłkę do Polski. W tym przypadku warto poinformować koordynatorkę o tym, że nadawana przez Ciebie przesyłka będzie paczką, wymagającą opłaty celnej, by w razie potrzeby, omówić z nią wszelkie szczegóły związane z formalnościami w tym zakresie. W przypadku nieopłacenia cła z góry przez wysyłającego, obowiązek takiej zapłaty będzie spoczywał po stronie placówki lub Fundacji, co w okresie finału akcji, będzie dodatkowym obowiązkiem złożonym na ręce naszych zapracowanych wolontariuszy i koordynatorów – bardzo chcielibyśmy tego uniknąć, dlatego już dziś serdecznie prosimy o zwrócenie uwagi na ten aspekt, decydując się na realizację prezentu dla Seniora z za granicy.

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030