Dostarczyliśmy 5000 świątecznych posiłków dla seniorów od vikinga

Zaczęło się jako niewinna inicjatywa, a przerodziło się w ogromny projekt. Kto by pomyślał, że podczas częstowania burgerem drwala Pani Heni, starszej seniorki, narodzi się idea pomocy innym starszym osobom? W końcu wielu spędza Wigilię samotnie i nie mają za co jej przygotować.

Akcja narodziła się z pomysłu @bezuzytecznapl. Skontaktował się on z Kuchnią Vikinga, z pytaniem, czy chcieliby pomóc seniorom na święta. Decyzja o zorganizowaniu zestawów wigilijnych dla naszych podopiecznych zapadła w zaledwie 5 minut. Kuchnia Vikinga postanowiła przekazać 5000 zestawów składających się z 5 dań, aby zapewnić wigilijne posiłki dla seniorów z całej Polski.

Razem z @bezuzytecznapl zgłosili się do nas, uznając, że posiadamy doświadczenie w przygotowywaniu list osób samotnych, w domach opieki czy innych ośrodkach, które potrzebują świątecznych posiłków. W fundacji ogromnie cieszymy się widząc, jak wiele osób otwiera się na pomoc drugiemu człowiekowi! To naprawdę inspirujące, jak wiele szczerych i prawdziwych projektów powstaje! Dlatego też bez wahania podjęliśmy się współpracy i nasi wolontariusze dołożyli wszelkich starań, aby jedzenie trafiło do najbardziej potrzebujących, tych, dla których żadna inna pomoc nie dociera.

Dziękujemy za wspaniały pomysł @bezuzytecznapl oraz Kuchni Vikinga za podjęcie się tak znakomitej inicjatywy i otwarcie serca na drugiego człowieka.

wspierają nas:

partnerzy
media
osobistości

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030